Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Seznam mnou  "ulovených"  druhů hub :

 

  1. Anýzovník vonný ( Gloeophyllum odoratum)
  2. Bedla cibulkotřenná (Leucocoprinus birnbaumii )
  3. Bedla červenající (Chlorophyllum rachodes )
  4. Bedla hřebenitá ( Lepiota cristata )
  5. Bedla Konradova ( Macrolepiota konradii )   DD
  6. Bedla vysoká  ( Macrolepiota procera )
  7. Bělochoroš hořký ( Oligoporus stipticus )
  8. Bělochoroš modravý ( Postia caesia )
  9. Bělolanýž obecný ( Choiromyces venosus )
  10. Boltcovitka Ucho Jidášovo (Auricularia auricula-judae)
  11. Boltcovitka Ucho Jidášovo - bílá var. ( Hirneola auricula judae alba )
  12. Bránovitec jedlový ( Trichaptum abietinum )
  13. Březovník obecný  ( Piptoporus betulinus )
  14. Čechratka černohuňatá ( Tapinella atrotomentosa )
  15. Čechratka podvinutá ( Paxillus involutus )
  16. Čechratka sklepní ( Tapinella panuoides )
  17. Černorosol bukový ( Exidia glandulosa )
  18. Černorosol uťatý ( Exidia truncata )
  19. Čepičatka jehličnanová ( Galerina marginata )
  20. Čepičatka oválná ( Conocybe subovalis )
  21. Čirůvka dvoubarvá ( Lepista saeva )
  22. Čirůvka fialová  ( Lepista nuda )
  23. Čirůvka havelka ( Tricholoma portentosum )
  24. Čirůvka májovka ( Calocybe gambosa )
  25. Čirůvka mýdlová ( Tricholoma saponaceum var. saponaceum )
  26. Čirůvka sírožlutá ( Tricholoma sulphureum )
  27. Čirůvka špinavá (Lepista sordida )
  28. Čirůvka zemní ( Tricholoma terreum ) 
  29. Číšenka rýhovaná ( Cyathus striatus )  
  30. Dřevnatka mnohotvárná ( Xylaria polymorpha )
  31. Dřevnatka parohatá  ( Xylaria hypoxylon )
  32. Dřevomor červený ( Hypoxylon fragiforme )
  33. Dutohlávka  ( Cladonia )
  34. Ďubkatec pohárkovitý (Coltricia perennis )
  35. Hadovka smrdutá  ( Phallus impudicus )
  36. Helmovka louhová ( Mycena alcalina )
  37. Helmovka narůžovělá ( Mycena rosea )
  38. Helmovka tuhonohá ( Mycena galericulata )
  39. Helmovka ředkvičková ( Mycena pura )
  40. Helmovka slizká  ( Mycena epipterygia )
  41. Helmovka šiškomilná  ( Mycena strobilicola )
  42. Helmovka zefírová ( Mycena zephirus )
  43. Helmovka zlatobřitá ( Mycena aurantiomarginata )
  44. Helmovka žlutobílá ( Mycena flavoalba )
  45. Hlenka ( Myxomycetes )
  46. Hlenka Pazdérek hnědý  (Stemonitis fusca )
  47. Hlinák červenající ( Hapalopilus nidulans )
  48. Hlíva dubová ( Pleurotus dryinus )
  49. Hlíva fialová ( Panus conchatus )
  50. Hlíva hnízdovitá ( Phyllotopsis nidulans)
  51. Hlíva nálevkovitá ( Pleurotus cornucopiae )
  52. Hlíva plicní ( Pleurotus pulmonarius )
  53. Hlíva ústřičná ( Pleurotus ostreatus )
  54. Hlízenka sasanková ( Dumontinia tuberosa )
  55. Hnědák Schweinitzův ( Phaeolus schweinitzii )
  56. Hnojník inkoustový ( Coprinus atramentarius )
  57. Hnojník nasetý ( Coprinus disseminatus )
  58. Hnojník obecný ( Coprinus comatus )
  59. Hnojník řasnatý ( Parasola plicatilis)
  60. Hnojník třpytivý ( Coprinellus micaceus )
  61. Hnojník Vošoustův ( Coprinus vosoustii )
  62. Holubinka černající  ( Russula nigricans )
  63. Holubinka doupňáková ( Russula grisea )
  64. Holubinka hlínožlutá ( Russula ochroleuca )
  65. Holubinka hořká ( Russula caerulea )
  66. Holubinka jízlivá  ( Russula sardonia )
  67. Holubinka mandlová ( Russula vesca )
  68. Holubinka namodralá ( Russula cyanoxantha )
  69. Holubinka nazelenalá ( Russula virescens )
  70. Holubinka odbarvená  ( Rusuula decolorans )
  71. Holubinka páchnoucí ( Russula subfoetens )
  72. Holubinka Quéletova  ( Russula queletii )
  73. Holubinka trávozelená ( Russula aeruginea )
  74. Holubinka vrhavka ( Russula emetica )
  75. Houbáš ( Spinellus fusiger )
  76. Houževnatec vonný ( Lentinus suavissimus )
  77. Houževnatec šupinatý ( Neolentinus lepideus )
  78. Hřib dubový ( Boletus reticulatus )
  79. Hřib dutonohý  ( Suillus cavipes )
  80. Hřib hnědý (  ( Boletus badius )  )
  81. Hřib koloděj ( Boletus luridus )
  82. Hřib kovář ( Boletus erythropus )
  83. Hřib kříšť ( Boletus calopus )
  84. Hřib nachovýtrusý ( Porphyrellus porphyrosporus )
  85. Hřib peprný ( Chalciporus piperatus )
  86. Hřib přívěskatý ( Boletus appendiculatus )
  87. Hřib smrkový ( Boletus edulis )
  88. Hřib strakoš ( Suillus variegatus )
  89. Hřib žlučník ( Tylopilus felleus )
  90. Hvězdovka ( Geastrum sp. )
  91. Hvězdovka brvitá ( Geastrum fimbriatum )
  92. Hvězdovka červenavá ( Geastrum rufescens )
  93. Hvězdovka dlouhokrká ( Geastrum pectinatum )
  94. Choroš měnlivý ( Polyporus varius )  
  95. Choroš smolonohý ( Polyporus badius )
  96. Choroš šupinatý  ( Polyporus squamosus )
  97. Choroš zimní  ( Polyporus squamosus )
  98. Chřapáč jamkatý ( Helvella lacunosa )
  99. Chřapáč kadeřavý ( Helvella crispa )
  100. Chřapáč kosťovitý ( Helvella costifera )
  101. Chřapáč pružný ( Helvella elastica )
  102. Chřapáč Quéletův ( Helvella queletii )   VU
  103. Jehnědka olšová ( Ciboria amentacea )
  104. Jelenka obecná  ( Elaphomyces granulatus )
  105. Kačenka česká ( Verpa bohemica )
  106. Kalichovka oranžová ( Rickenella fibula )
  107. Kalichovka zvonečková ( Xeromphalina campanella )
  108. Kalorka kopřivová  (Calloria neglecta  )
  109. Klanolístka obecná ( Schizophyllum commune )
  110. Klouzek kravský ( Suillus bovinus )
  111. Klouzek obecný  ( Suillus luteus )
  112. Klouzek sličný ( Suillus grevillei )
  113. Klouzek slizký ( Suillus aerugineus )
  114. Klouzek zrnitý ( Suillus granulatus )
  115. Korálovec bukový  ( Hericium clathroides )
  116. Kornice otrubičnatá ( Encoelia furfuracea )
  117. Kořenitka nadmutá ( Rhizina undulata )
  118. Kořenovník vrstevnatý ( Heterobasidion annosum )
  119. Kotrč kadeřavý ( Sparassis crispa )
  120. Kozák barvoměnný  ( Leccinum variicolor )
  121. Kozák březový  ( Leccinum scabrum )
  122. Kozák habrový  (Leccinum pseudoscabrum )
  123. Kožovka rezavá ( Hymenochaete rubiginosa ) 
  124. Krásnoporka mlynářka ( Albatrellus ovinus )
  125. Krásnoporka žemlička ( Albatrellus confluens )
  126. Krásnorůžek lepkavý ( Calocera viscosa )
  127. Krasočíška žlutá ( Caloscypha fulgens)     EN
  128. Kroplika  (Dacrymyces sp. )
  129. Křehutka ( Psathyrella sp. )
  130. Křehutka Candolleova  ( Psathyrella candolleana )
  131. Křemenáč březový ( Leccinum versipelle )
  132. Kržatka zimní ( Tubaria hiemalis )
  133. Kukmák bělovlný ( Volvalliera bombycina)
  134. Kuřátečko ametystové ( Clavulina amethystina )
  135. Kuřátečko hřebenité ( Clavulina coralloides )
  136. Kuřátečko popelavé ( Clavulina cinerea )
  137. Kuřátečko svraskalé  ( Clavulina rugosa )
  138. Květnatec Archerův ( Clathrus archeri )
  139. Kyj jazýčkovitý ( Clavariadelphus ligula ) 
  140. Lakovka ametystová ( Laccaria amethystea )
  141. Lakovka obecná ( Laccaria laccata )
  142. Lesklokorka ploská ( Ganoderma applanatum )
  143. Líha srostlá ( Lyophyllum connatum )
  144. Límcovka černovýtrusá  (Stropharia melasperma
  145. Límcovka měděnková  ( Stropharia aeruginosa )
  146. Límcovka vrásčitoprstenitá- obrovská ( Stropharia rugosoannulata )
  147. Lišák ryšavý (Hydnum rufescens)
  148. Lišák zprohýbaný ( Hydnum repandum )
  149. Liška ametystová (Cantharellus cibarius var. amethysteus ) 
  150. Liška bledá ( Cantharellus pallens )
  151. Liška nálevkovitá ( Cantharellus tubaeformis )
  152. Liška  obecná ( Cantharellus cibarius )
  153. Liška žlutavá ( Cantharellus lutescens ) 
  154. Lištička pomerančová ( Hygrophoropsis aurantiaca )
  155. Lošák jelení ( Sarcodon imbricatus ) 
  156. Lžičkovec šiškový ( Auriscalpium vulgare )
  157. Mechovka obecná ( Clitopilus prunulus )
  158. Muchomůrka citronová ( Amanita citrina ) 
  159. Muchomůrka červená ( Amanita muscaria )
  160. Muchomůrka růžovka ( Amanita rubescens )
  161. Muchomůrka šedivka ( Amanita spissa )
  162. Muchomůrka zelená ( Amanita phalloides )
  163. Mušlovka plstnatá ( Schizophyllum amplum )
  164. Nedohub zlatovýtrusný (Hypomyces chrysospermus)
  165. Ohnivec rakouský ( Sarcoscypha austriaca )
  166. Ohňovec dotýkavý ( Phellinus contiguus )
  167. Ohňovec statný ( Phellinus robustus )
  168. Opěňka měnlivá ( Kuehneromyces mutabilis )
  169. Ouško kornoutovité ( Otidea onotica )
  170. Outkovka chlupatá (Trametes hirsuta )
  171. Outkovka jednobarvá ( Cerrena unicolor )
  172. Outkovka pestrá  (Trametes versicolor )
  173. Outkovka rumělková ( Pycnoporus cinnabarinus )
  174. Outkovka vonná ( Trametes suaveolens )
  175. Patyčka rosolovitá  ( Leotia lubrica )
  176. Pařezník obecný ( Panellus stipticus ) 
  177. Pařezník pozdní ( Panellus serotinus )
  178. Pavučinec fialový ( Cortinarius violaceus )
  179. Pavučinec polokrvavý ( Cortinarius semisanguineus)  
  180. Pavučinec skořicový ( Cortinarius cinnamomeus )
  181. Pečárka císařská ( Agaricus augustus )
  182. Pečárka lesní ( Agaricus silvaticus )
  183. Pečárka opásaná ( Agaricus subperonatus )
  184. Pečárka ovčí  ( Agaricus arvensis )
  185. Pečárka polní ( Agaricus campester )
  186. Pečárka zápašná ( Agaricus xanthodermus )
  187. Penízovka dubová ( Gymnopus dryophilus )
  188. Penízovka kořenující ( Xerula radicata )
  189. Penízovka kuželovitá ( Rhodocollybia butyracea f. asema
  190. Penízovka máslová ( Rhodocollybia butyracea f. butyracea )
  191. Penízovka provázková ( Strobilurus stephanocystis ) 
  192. Penízovka sametonohá ( Flammulina velutipes agg. )
  193. Penízovka smrková ( Strobilurus esculentus )
  194. Penízovka spáleništní ( Tephrocybe ambusta )
  195. Penízovka splývavá ( Gymnopus confluens )
  196. Penízovka srostlá ( Gymnopus ocior )
  197. Penízovka širokolupenná ( Megacollybia platyphylla )
  198. Pestřec bradavčitý ( Scleroderma verrucosum )
  199. Pevník ( Stereum sp. )
  200. Pevník chlupatý ( Stereum hirsutum )
  201. Pevník plstnatý ( Stereum subtomentosum )
  202. Pevník krvavějící  ( Stereum sanguinolentum )
  203. Plesňák zemní ( Thelephora terrestris )
  204. Plstnateček severský ( Climatocystis borealis )
  205. Polnička raná  ( Agrocybe praecox )
  206. Polnička  tuhá  ( Agrocybe molesta )
  207. Prášivka ( Bovista sp. )
  208. Pstřeň dubový( Fistulina hepatica )
  209. Pýchavka dlabaná ( Handkea utriformis )
  210. Pýchavka horská ( Lycoperdon nigrescens )
  211. Pýchavka obecná  ( Lycoperdon perlatum )
  212. Pýchavka stlačená ( Vascellum pratense )
  213. Rážovka rumělková ( Nectria cinnabarina )
  214. Rezavec lesknavý  ( Inonotus radiatus )
  215. Rezavec šikmý ( Inonotus obliquus  )
  216. Rosolovec červený ( Guepinia helvelloides  )  NT
  217. Rosolovka listovitá ( Tremella foliacea )
  218. Rosolovka mozkovitá ( Tremella mesenterica )
  219. Rosolozub huspenitý ( Pseudohydnum gelatinosum )
  220. Rovetka cizopasná  ( Asterophora parasitica )
  221. Rovetka pýchavkovitá (Asterophora lycoperdoides )
  222. Ryzec borový ( Lactarius pinicola )
  223. Ryzec dubový ( Lactarius quietus )
  224. Ryzec černohlávek ( Lactarius lignyotus )
  225. Ryzec hnědý ( Lactarius helvus )
  226. Ryzec modřínový ( Lactarius porninsis )
  227. Ryzec nasládlý ( Lactarius subdulcis )
  228. Ryzec peprný ( Lactarius piperatus )
  229. Ryzec pýřitý  ( Lactarius pubescens )
  230. Ryzec smrkový ( Lactarius deterrimus )
  231. Ryzec syrovátkový ( Lactarius serifluus ) 
  232. Ryzec syrovinka ( Lactarius volemus )
  233. Ryzec šeredný ( Lactarius turpis )
  234. Rzivost hrušní  ( Gymnosporangium sabinae )
  235. Řasnatka lesní  ( Peziza arvernensis )
  236. Řasnatka spáleništní  ( Peziza ampelina )
  237. Sírovec žlutooranžový ( Laetiporus sulphureus )
  238. Síťkovec dubový ( Daedalea quercina )
  239. Síťkovec načervenalý ( Daedaleopsis confragosa )
  240. Síťkovec trojbarevný ( Daedaleopsis tricolor )
  241. Slizák lepkavý ( Chroogomphus rutilus )
  242. Slizák mazlavý ( Gomphidius glutinosus )
  243. Slizák švýcarský (Chroogomphus helveticus )
  244. Sluka svraskalá ( Cortinarius caperatus )
  245. Slzečník žloutkový ( Bolbitus vitellinus )
  246. Slzivka natvrdlá ( Hebeloma laterinum )
  247. Smrž  ( Morchella sp. )
  248. Strmělka anýzka ( Clitocybe odora )
  249. Strmělka číškovitá ( Pseudoclitocybe cyathiformis )
  250. Strmělka kyjonohá ( Clitocybe clavipes )
  251. Strmělka listomilná ( Cllitocybe phyllophila )
  252. Strmělka  mlženka ( Clitocybe nebularis )
  253. Strmělka přehrnutá  ( Lepista flaccida )
  254. Stroček trubkovitý ( Craterellus cornucopioides )
  255. Suchohřib červený ( Xerocomus rubellus )
  256. Suchohřib plstnatý ( Xerocomus subtomentosus )
  257. Suchohřib sametový ( Boletus pruinatus )
  258. Suchohřib uťatovýtrusý ( Xerocomus porosporus )
  259. Suchohřib sametový ( Xerocomellus pruinatus )
  260. Suchohřib žlutomasý ( Boletus chrysenteron )
  261. Svraštělka javorová ( Rhytisma acerinum )
  262. Šafránka červenožlutá ( Tricholomopsis rutilans )
  263. Šedopórka osmahlá ( Bjerkandera adusta )
  264. Šiškovec černý ( Strobilomyces strobilaceus )
  265. Špička česneková ( Marasmius scorodonius )
  266. Špička obecná ( Marasmius oreades )
  267. Špička žíněná ( Marasmius androsaceus )
  268. Šťavnatka modřínová ( Hygrophorus lucorum )
  269. Šťavnatka tečkovaná ( Hygrophorus pustulatus )
  270. Šťavnatka pomrazka ( Hygrophorus hypothejus )
  271. Štítovka jelení ( Pluteus cervinus )
  272. Šupinovka kostrbatá ( Pholiota squarrosa )
  273. Šupinovka nádherná ( Gymnopilus junonius )
  274. Šupinovka ohnivá ( Pholiota flammans )
  275. Šupinovka olšová  ( Pholiota alnicola )
  276. Šupinovka slizká ( Pholiota adiposa )
  277. Šupinovka spáleništní ( Pholiota highlandensis )
  278. Terčovník zední (Xanthoria parietina)
  279. Tmavobělka žlutavá (Melanoleuca cognata )
  280. Trámovka plotní ( Gloeophyllum sepiarium )
  281. Trepkovitka ( Crepidotus sp. )
  282. Troudnatec kopytovitý ( Fomes fomentarius )
  283. Troudnatec pásovaný ( Fomitopsis pinicola ) 
  284. Třepenitka cihlová ( Hypholoma sublateritium )
  285. Třepenitka  maková  ( Hypholoma capnoides )
  286. Třepenitka  svazčitá  ( Hypholoma fasciculare )
  287. Ucháč obecný  ( Gyromitra esculenta )
  288. Ušíčko černé  ( Pseudoplectania nigrella )   EN
  289. Václavka obecná ( Armillaria mellea )
  290. Václavka smrková ( Armillaria ostoyae )
  291. Vatovec obrovský  ( Langermannia gigantea )
  292. Vějířovec obrovský  ( Meripilus giganteus )
  293. Vláknice bílá ( Inocybe argillacea )
  294. Vláknice zemní fialová ( Inocybe geophylla var. lilacina )
  295. Vlčí mléko červené  ( Lycogala epidendrum )
  296. Voskovka kuželovitá ( Hygrocybe conica var. conicoides )
  297. Voskovka panenská ( hygrocybe virginea )
  298. Závojenka jarní ( Entoloma vernum )
  299. Závojenka podtrnka  ( Entoloma clypeatum )
  300. Zrnivka osinková ( Cystoderma amianthinum )
  301. Žilnatka oranžová  ( Phlebia radiata Fr.)     

            "ulovené" = prokazatelně určené, buď mykology z Mykologického kroužku

 

 

Značení stupňů ohrožení v červeném seznamu hub

EX, vyhynulý taxon (Extinct)

EW, taxon vyhynulý v přírodě (Extinct in the Wild)

CR, kriticky ohrožený taxon (Critically Endangered)

EN, ohrožený taxon (Endangered)

VU, zranitelný taxon (Vulnerable)

NT, téměř ohrožený taxon (Near Threatened)

LC, málo dotčený taxon (Least Concern)

DD, o taxonu chybí údaje (Data Deficient)

NE, nevyhodnocený taxon (Not Evaluated)

D, domestikovaný taxon (Domesticated)

B, běžný taxon (Common, Secure)

) , případně některým jiným mykologem nebo některé jen podle atlasu